Ruční výroba smyčce

Všechny mé smyčce jsou pečlivě a ručně vyráběné, především pomocí hoblíku, žíně jsou původem z mongolských koní a všechny další součásti smyčce jsou též ručně vyráběné. Přečtěte si více o vzniku smyčce.
Žíně - pravidlo deseti
Smyčce potahuji výhradně mongolskými žíněmi. Abych zajistil tu nejvyšší možnou kvalitu, třídím žíně desetkrát. To znamená, že do vašeho smyčce se dostane pouze 10% nejlepších žíní. V případě houslového smyčce se jedná asi o 150 žíní. Používám stejné žíně, jakým už celé roky věří i Joshua Bell.
Ručně vyráběné součásti
Všechny ostatní součásti smyčce jsou též ručně vyráběné: prut, žabka, šroubek. Soustředím se na každý detail designu smyčce, abych mohl zaručit tu nejvyšší zvukovou a technickou kvalitu. Na žabku nejčastěji používám výběrové ebenové dřevo, perleť a stříbro. Na přání je ale možné osadit například želvovinou, zlatem apod. Žabka je velmi propracovaný mechanismus, takže každý detail hraje roli.
Proč se žabce říká "žabka"?
Odpovědí je několik, ale obecně můžeme říct, že existují 2 akceptovatelné teorie. Vysvětlené má původ v angličtině. Žabka (anglicky frog) původně vychází ze slova frock, což je nástroj pro přidržení žíní. A díky lidové slovesnosti se z frock stala frog, tedy žabka.
Druhá teorie popisuje žabku (anglicky frog) jako patku smyčce (anglicky heel). Tento termín se používá ještě dodnes. A protože se měkká část kopyta koně v angličtině nazývá žabka (frog), držadlo smyčce přebralo stejný název; kopyto = patka = žabka (anglicky horse heel = bow heel = frog).